13 січня у Львові стартує поетапне впровадження е-квитка Фото: Олександр Мазуренко

13 січня у Львові стартує поетапне впровадження е-квитка

1zahid.info

Вартість однієї поїздки залишається незмінною – 10 гривень.

13 січня у Львові стартує перший етап впровадження е-квитка. Відтак, в тестовому режимі розпочинає працювати автоматизована система оплати проїзду у громадському транспорті. На цьому етапі тестуватимуть обладнання та систему загалом, допомагатимуть пільговим категоріям населення адаптуватися до користування персоніфікованими картками «ЛеоКарт», аби в кінцевому результаті кожен міг самостійно валідуватися і почувати себе комфортно у громадському транспорті, повідомляє пресслужба ЛМР.

Разом з тим, до кінця лютого можна буде здійснювати пільгові поїздки на основі звичайних посвідчень. Для пасажирів продовжує діяти готівкова форма оплати за проїзд. Вартість незмінна – 10 грн.

Як пояснив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, з 13 січня пільговики, паралельно з посвідченнями, які дають право на проїзд, зможуть користуватися вже і транспортними картками.

«Вони зобов’язані вже будуть завалідувати транспортну картку. Тобто ми вже поступово виводимо з використання посвідчення. З березня плануємо повністю перейти на надання пільговикам права проїзду виключно на підставі транспортних карток «ЛеоКарт». Наше завдання на січень-лютий – максимально видати всім, хто звертається, транспортні картки. Аби з березня ми могли повністю відмовитися від посвідчень, а всі пільговики користувалися картками і валідували свій проїзд», – зазначив Олег Забарило.

На першому етапі продовжує діяти готівкова форма оплати проїзду. Вартість однієї поїздки залишається на рівні 10 грн. Такою вона буде і надалі для тих пасажирів, які оплачуватимуть поїздки безготівково після того, як електронна форма оплати запрацює цілком – на другому етапі впровадження е-квитка. Також така форма оплати дозволить пасажиру в межах 40 хв здійснити безоплатну пересадку.

На другому етапі впровадження е-квитка пасажири зможуть оплачувати проїзд за допомогою спеціального мобільного застосунку, банківської картки, загальної транспортної картки «ЛеоКарт», або персоналізованої загальної транспортної картки «ЛеоКарт».

13 січня у Львові стартує поетапне впровадження е-квитка
Фото: Олександр Мазуренко

Після того, коли повністю запрацює електронна форма оплати за проїзд, пасажир, який не матиме е-квитка, зможе за готівку придбати паперовий квиток у водія. Коштуватиме такий одноразовий квиток 15 грн та вже не даватиме права пасажиру здійснити безоплатну пересадку.

За словами Олега Забарила, перехід на безготівкову форму оплати планується на кінець першого кварталу – початок другого кварталу цього року.

Разом з тим, мешканців, котрі мають право пільгового проїзду у громадському транспорті та ще не подали документи для отримання пільгової транспортної картки, закликають зробити це якнайшвидше, адже з березня для них проїзд буде можливий виключно на підставі транспортних карток.

Планується, що всі пільговики, які подавали документи раніше, свої транспортні картки отримають до кінця січня. У лютому ж планують вийти на формат «прийшов-подав-отримав», тобто картку видаватимуть відразу на місці впродовж 10-15хв.

За інформацією ЛКП «Львівавтодор», на сьогодні надійшло понад 100 тис. заявок на виготовлення е-квитка, роздруковано – близько 50 тис. карток.

Видавати картки розпочали з 8 грудня, а зараз – активна фаза. Як пояснив директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, сьогодні є можливість щодня видавати до 5 тис. карток тим, хто подавав документи раніше, однак на сьогодні найбільша видача в день – понад 1 тис. карток.

«На сьогодні діє 26 пунктів, де приймаємо документи, 19 точок, де картки видають одразу, та 17 пунктів, де видаємо картки, оформлені в попередній період.

Кожен день друкуємо ці картки, сортуємо та розвозимо по цих 17 точках, де станом на зараз маємо можливість видавати їх до 5 тис в день.

Щодо черговості видачі карток, то зараз сортування йде за алфавітом, і тому є випадки, що людина подала документи пізніше, а картку отримала швидше. До кінця місяця плануємо видати всім, хто звертався раніше, і на лютий вийти на подачу документів-видачу квитків у форматі ППО: прийшов-подав-отримав», – сказав він.

Разом з тим мешканцям наголошують: забирати картки слід виключно після отримання відповідного повідомлення, та приходити у певний пункт видачі та у вказаний день і час.

«Маємо випадки, коли люди проходять не в той день, коли їм призначено, і відповідно утворюються черги. До прикладу, 5 січня за своїми картками прийшло тільки 35% від тих, кому були розіслані відповідні смс-повідомлення, 6 січня –50 %, а вчора та сьогодні прийшли ті, кому призначено, а також ті, хто не прийшов 5 та 6 січня. Ми видаємо картки усім, хто прийшов, працюємо «до останнього клієнта», бо розуміємо, що це старші люди, люди, які мають проблеми зі здоров’ям.

Але все ж просимо надалі приходити у чітко визначений час і у вказані пункти видачі. Адже картки друкуємо, сортуємо і розвозимо по цих 17 пунктах», – зазначив керівник ЛКП «Львівавтодор».

Також він наголосив, що на сьогодні найефективніший спосіб інформування щодо видачі транспортної картки – смс-повідомлення.

«Якщо вам прийшла смс-ка прийти на певну годину в конкретний центр – просто зробіть це», – акцентував Микола Власюк.

Нагадаємо, попередньо документи на виготовлення пільгових карток можна подавати у пункти їх прийому, а також онлайн на порталі мешканців. Така опція на сайті Львівської міської ради стане доступною від завтра, 12 січня.

Для додаткової інформації або ж для попереднього запису працює номер гарячої лінії Леокарт 0800 303 007

Пункти попередньої подачі документів

ЦНАП м. Львів, вул. К. Левицького, 67

ЦНАП м. Львів, вул. Виговського, 32

ЦНАП м. Винники, вул. Галицька, 12

ЦНАП смт. Рудне, вул. Грушевського, 55

ЦНАП смт. Брюховичі, вул. В. Івасюка, 2-А

ЦНАП м. Львів, вул. Шевченка, 374

ЦНАП м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 85

ЦНАП м. Дубляни, вул. Шевченка, 4

ЦНАП с. Рясне-Руське, пл. Незалежності, 1

ЦНАП м. Львів, пр. Червоної Калини, 72 А

ЦНАП, с. Лисиничі, вул. Шевченка, 48

ЦНАП, вул.Хвильового,14а

Шевченківська РА, м. Львів, вул. Липинського, 11

Залізнична РА, м. Львів, вул. Виговського, 34

Франківська РА, вул. Генерала Чупринки, 85, каб.111

Сихівська РА (приміщення соцзахисту), пр. Червоної Калини, 66

ЛКП «Левандівка», вул. Широка, 86Б

ЛКП «За замком», вул. Польова, 29а

ЛКП «Сигнівка», вул. Дозвільна,1

ЛКП «Варшавське», вул. Варшавська, 64

ЛКП «Вулецьке», вул. Котляревського, 37Б

ЛКП «Житловик С», пр. Червоної Калини, 38

ЛКП «Княже місто», м. Львів, вул.Тиха, 5

«Управляюча компанія «Господар», вул. Пасічна, 49-Б

Центр обслуговування пасажирів, вул. Горбачевського, 10

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, вул. Пекарська, 41

Пункти видачі пільгових транспортних карток після попередньої подачі документів

м. Львів, ЦНАП на вул. К. Левицького, 67

м. Винники, ЦНАП на вул. Галицька, 12

смт. Рудне, ЦНАП на вул. Грушевського, 55

смт. Брюховичі, ЦНАП на вул. В. Івасюка, 2-А

м. Львів, Франківська РА на вул. Генерала Чупринки, 85 (каб. 111)

м. Дубляни, ЦНАП на вул. Шевченка, 4

с. Рясне-Руське, ЦНАП на пл. Незалежності, 1

м. Львів, ЦНАП на пр. Червоної Калини, 72 А

м. Львів, Шевченківська РА (ЛКП «Рясне») на вул. Шевченка, 350а

м. Львів, Галицька РА (ЛКП «Княже місто») на вул. Тиха, 5

м. Львів, Залізнична РА на вул. Виговського, 34 (каб. 9)

м. Львів, Центр обслуговування пасажирів на вул. Горбачевського, 10

м. Львів, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарська,41

м. Львів, ЛКП «Сигнівка»на вул. Дозвільна, 1

м. Львів, ЛКП «За замком» на вул. Польова, 29а

м. Львів, Управляюча компанія «Господар» на вул. Пасічна, 49-Б

м. Львів, ЛКП «Житловик С» на пр. Червоної Калини, 38

Локації видачі пільгових транспортних карток за 10-15хв у форматі «прийшов-подав-отримав»

Центр обслуговування пасажирів на вул. Горбачевського, 10 (обладнано 11 принтерами)

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарська, 41 (обладнано 1 принтером)

ЦНАП на вул. Виговського, 32 (обладнано 2 принтерами)

ЦНАП на пр. Червоної Калини, 72а (обладнано 2 принтерами)

ЦНАП на вул. К. Левицького, 67а (обладнано 2 принтерами)

ЦНАП на вул. Хвильового, 14а (обладнано 1 принтером).

Читайте також