Фото: Національна поліція

40 тис. ПЛР-тестів та Covid-сертифікатів. В Україні викрили угруповання, яке їх підробляло

1zahid.info

Вартість підробленого тесту становила 400 гривень, а COVID-сертифікат коштував 1 500 гривень,

Десятеро осіб виготовляли та продавали тести з негативним результатом на коронавірус, а також паперові сертифікати про вакцинацію. Щомісячний прибуток сягав 4 мільйони гривень. Під час обшуків поліцейські вилучили печатки медзакладів та особисті печатки лікарів.

Як повідомляє управління протидії кіберзлочинам, десятеро осіб у соцмережах приймали замовлення щодо виготовлення ПЛР-тестів на коронавірус, а також COVID-сертифікатів.

Замовники послуг лише надавали свої дані для оформлення документації. Серед клієнтів були й туристичні агенції. Вартість підробленого тесту становила 400 гривень, а COVID-сертифікат коштував 1 500 гривень, однак представники турагенцій «перепродавали» їх за вищою ціною.

Зазначається, що угруповання діяло близько року і за цей час встигло виготовити понад 40 тисяч підроблених довідок та близько 500 підроблених сертифікатів. Щомісячний прибуток зловмисників сягав 4 мільйони гривень. Під час «роботи» вони використовували логотип медичної лабораторії та печатки різних медичних установ.

Крім цього, працівники поліції попередили продаж понад 100 фейкових сертифікатів про вакцинацію. Зловмисники напередодні прийняли замовлення на їхнє виготовлення.

Правоохоронці провели 23 обшуки за місцями мешкання фігурантів, їх автомобілях та в офісах, на території Київської, Харківської та Запорізької областей. В результаті вилучено комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки, гроші, печатки та штампи медичних закладів, а також особисті печатки лікарів.

Семеро зловмисників, у тому числі організатор, затримані. Відкриті кримінальне провадження. Вирішується питання щодо оголошення підозри. За скоєне зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Фото: Національна поліція

Читайте також