Фото: Високий замок

Через сидіння з гаджетами. На Львівщині побільшало призовників з патологіями

1zahid.info

Малорухливий спосіб життя молоді дається взнаки. Військово-медичні комісії не мають з кого вибирати.

З кожним роком більшає юнаків з хворобами опорно-рухового апарату, що ускладнює набір на строкову військову службу. Через це до військово-медичних комісій навіть почали включати травматолога. Про це в програмі «Великі перемовини» на «Першому Західному» розповів заступник начальника 16-ої Регіональної військово-лікарської комісії Михайло Пітей.

Хвороби опорно-рухового апарату, здебільшого, хребта — на першому місці серед патологій призовників. На другому місці — це патологія ока і окорухового апарату. «Тобто, все ж таки, той спосіб життя, що вони сидять, довго дивляться на монітори —  дається взнаки», — вважає військовий лікар. Але він наголошує, що  є різні стадії захворювання, які можуть дозволити йти служити. Все визначається індивідуально військовою комісією.

Серед хвороб призовників частими також є проблеми плоскої стопи. «З плоскостопістю служать, але все залежать від стану хвороби. Колись в Радянському Союзі можна було і з плоскостопістю ІІІ стадії служити. Це були стройбати. Ми на сьогодні цю патологію виключили. Вона не придатна для служби в армії», — говорить Михайло Пітей.

Непридатними для служби також є патології серцево-судинної системи, захворювання дихальної і ендокринної систем, новоутворення . «З доброякісних новоутворень — це невуси. Якщо вони заважають носінню військової форми, то людина з такою патологією буде визнаватись не придатною для військової служби», — продовжив лікар.

Нагадаємо, цьогоріч під час осіннього призову на Львівщині планують набрати на строкову службу 648 юнаків. На сьогодні план виконали лише на чверть: набрали  173 призовники.

 

Читайте також