Фото: Інтерфакс-Україна

«Червоного списку» не буде. ЄК рекомендує пускати в ЄС усіх щеплених туристів з третіх країн

1zahid.info

З 1 березня не щеплені мандрівники не зможуть приїхати в Європейський Союз.

Європейська комісія запропонувала рекомендації, згідно з якими вакцинованим мандрівникам з будь-яких третіх країн буде дозволений в’їзд в країни Євросоюзу. Разом з тим невакциновані мандрівники з 1 березня не можуть в'їхати в ЄС.

Про це заявила єврокомісар з внутрішніх справ Ілва Йоганссон на брифінгу у Брюсселі, пише «Європейська правда».

Не буде «червоного списку»

«Ми матимемо нові правила для мандрівок в Європейський Союз з третіх країн з 1 березня. Зараз ми маємо одні правила для необхідних поїздок, коли люди за термінової потреби завжди можуть приїхати в ЄС. Також зараз у нас є список країн, з яких дозволені несуттєві поїздки, тобто для подорожей, він налічує 20 країн. Але тепер ми перейдемо від принципу списку країн до індивідуального підходу. Це означає, що ми дозволимо всім вакцинованим людям приїжджати в ЄС», – сказала Йоганссон.

Єврокомісар пояснила, що якщо людина щеплена визнаними в ЄС вакцинами, вона може в будь-який момент приїхати в Євросоюз.

У разі вакцинації препаратами, схваленими ВООЗ, але не європейським регулятором, країнам ЄС також рекомендується впускати таких мандрівників. Але ці мандрівники повинні будуть здати ПЛР-тест до чи після приїзду в країну.

«Люди, які мають сертифікат, що підтверджує одужання після хвороби, також можуть приїхати, здавши ПЛР-тест. Діти віком до 18 років можуть приїжджати з тестом», – сказала вона.

З 10 січня сертифікат про вакцинацію третіх країн буде визнаватися, якщо з другої дози пройшло не більше 9 місяців, в іншому випадку необхідно отримати додаткову дозу.

«Якщо ваша вакцинація старша за 9 місяців станом на 10 січня, ви не можете приїхати в ЄС з третьої країни без отримання бустерної дози», – уточнила Йоганссон.

Нещеплені з 1 березня не зможуть приїхати в ЄС

Також, як заявила єврокомісар з внутрішніх справ Ілва Йоганссон, громадяни третіх країн з 1 березня не зможуть приїхати в Європейський Союз з туристичною метою, якщо вони не вакциновані від коронавірусу або не мають підтвердження одужання.

«Сьогодні, якщо люди приїжджають з країни, яка у списку (безпечних країн, – ред.), то можуть подорожувати без вакцинації. З 1 березня вони мають бути вакциновані. Ви маєте бути вакцинованим, щоб потрапити в ЄС з третьої країни, або ви маєте надати підтвердження одужання, або якщо ви дитина», – сказала єврокомісар.

Термін дії сертифікатів зменшать до 9-ти місяців

Європейська комісія також виступила із рекомендацією змінити термін дії сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 для поїздок в країни Євросоюзу.

Як оголосив єврокомісар Дідьє Рейндерс, рекомендовано 9-місячний термін дії сертифікату. Термін відраховується від отримання другої дози. Після цього терміну необхідна буде додаткова (бустерна) доза вакцини.

Рейндерс пояснив, що запропонований термін розраховувався відповідно до рекомендацій вчених, які вважають, що курс вакцинації захищає 6 місяців, після чого захист слабшає, і ще 3 місяці надається, щоб люди мали час зробити бустерну дозу.

Як довго діятиме сертифікат після бустеру, у Єврокомісії поки не визначилися.

Читайте також