Фото: Радіо Свобода

День захисників і захисниць: вперше свято буде не тільки для чоловіків

1zahid.info

Потрібна, чи не потрібна гендерна рівність в назві свята День захисника України? Його перейменування сприймають не всі.

Цього року вперше День захисника в Україні будуть відзначати в гендерно орієнтованому форматі. 14 липня цього року Верховна Рада України змінила назву державного свята День захисника України на День захисників і захисниць України. В ефірі програми «На межі» на «Першому Західному» волонтери, колишні воїни і народні депутати поділились своїми думками щодо зміни назви:

Софія Федина, народна депутатка України, партія «Європейська солідарність»: Коли парламенту не має чим зайнятись, коли потрібні законопроєкти забраковуються Офісом Президента, бо хто на когось ображений, коли намагаються відволікти від легалізації грального бізнесу, від виведення коштів в офшори «Слугами народу» — тоді з'являються такі законопроєкти, про які можна багато говорити, можна посилатись на різну ситуацію з гендерною рівністю чи нерівністю, але насправді якогось особливого навантаження воно не має. Що насправді було б потрібно, то це те, щоб цей парламент пильнував за тим, щоб було виконане державне оборонне замовлення, щоб захисники і захисниці мали чим захищати Україну. За словами мають стояти конкретні дії, конкретна підтримка захисників.

Анна Балу, голова львівського осередку партії «Демократична Сокира»: Слово «захисниці» не дуже щось змінило принципово. Але в нашій країні не зайвим буде нагадати, що наші захисники не тільки чоловіки.

Олег Височанський, колишній воїн, директор «Будинку воїна»: Як на мене, слово «захисник» не має чоловічого, чи жіночого роду. Я би це так не ускладнював, але раз так хочуть гендерної рівності… Вже навіть нам прийшов лист, що ми маємо гендерну рівність в статут прописати. Кажуть, що кашу маслом не зіпсуєш, але мені здається, що це якраз той варіант, що можна перебрати.

Антон Петрівський, активіст руху «Суспільство майбутнього»: Наша влада має бути послідовною. Якщо є День юриста, то має бути і юристки, День пожежника і пожежниці і т.д. Насправді влада має приділяти більше увагу тому стану армії, який зараз є, щоб покращувати його і, зокрема, соціальний статус самих захисників. В захисниць хтось питався, чи вони хотіли б, щоб так називався день?

Марина Бардіна, народна депутатка України, партія «Слуга народу», авторка законопроєкту: Так, змістовно нова назва не змінює якісь правила проходження служби або соціальних умов, але з іншого боку, на це був запит Української асоціації представниць правоохоронних органів, яка об’єднує дівчат на службі і саме від них йшов запит про перейменування. Тому що ці жінки не відчувають себе визнаними. Хоча ми бачимо, що війна на Сході України показала нам, що як чоловіки, так і жінки готові йти боронити суверенітет нашої країни. З початку війни кількість жінок на службі зросла до 31 тисячі. Але ми чомусь у день відзначення захисників уникаємо розмови про жінок, про їхню роль у захисті нашої країни.  Тому я не вважаю це піаром, це в першу чергу, підтримка ідеї того, що значить жінка зі зброєю.

 

 

Читайте також