Фото: bez-tabu

Держава може обмежувати права громадян через карантин, – юрист

1zahid.info

Експерт Юрій Танасійчук вважає, що держава має право вимагати, а відтак, і перевіряти ковід-сертифікати чи результати тестів громадян України.

Українці повинні дотримуватись карантинних обмежень, встановлених державою, бо за певних умов вона має на це право. Про це в програмі «На межі» на «Першому Західному» розповів юрист і громадський діяч Юрій Танасійчук.

 «Держава – це єдина інституція, якій ми надаємо право приймати заходи примусу. Зокрема, це стосується і ситуації з пандемією. Ми також можемо говорити про заходи примусу, які застосовувала Україна з 2014 року, коли в нас почалась війна з Російською федерацією на східній частині України, де частково обмежувались певні права громадян. І це треба сприймати з розумінням. І якщо є певні вимоги, встановлені урядом і затверджені комісіями органів місцевого самоврядування – їх треба виконувати», – заявив юрист.

Нагадаємо, від сьогодні в Україні вступають в дію обмеження щодо міжобласних перевезень. За ними, водіям, членам екіпажу авіатранспорту, чи пасажирам потрібно мати COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищеназваних документів не вимагається. Але для дітей від 12 років вимагатимуть дотримання маскового режиму.

Читайте також