Фото з відкритих джерел

Держкомісія з ТЕБ і НС: Львівська область на межі «червоної» зони

1zahid.info

Станом на нині Львівщина (1 388) увійшла в трійку нових хворих на COVID-19.

Львівська, Житомирська, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Хмельницька та Чернігівська області можуть потрапити до «червоної» зони, якщо не посилять протиепідемічні заходи.

Про це заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, повідомляє пресслужба Мінрегіону.

За його словами, таким є рішення державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Також вона вирішила з 23 жовтня встановити «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Сумської області.

Щоб уповільнити ріст захворюваності на COVID-19, у громадах, які можуть потрапити до «червоної» зони мають посилювати протиепідемічні заходи та нарощувати темпи вакцинації.

«Кількість госпіталізацій та важких випадків – дуже висока. Але ми також розуміємо, що 94% пацієнтів, яких госпіталізували з COVID-19 за тиждень, були не вакциновані. Масова вакцинація у всьому світі покликана допомогти уникнути критичних ситуацій та зберегти життя людей. Звертаюся до представників громад – подбайте про прискорення темпів вакцинації», – наголосив Чернишов.

За підсумками засідання Комісії ТЕБ та НС було вирішено – Львівській, Житомирській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Хмельницькій, Сумській та Чернігівській ОДА вжити заходів щодо:

  • забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19;
  • щоденної оцінки епідемічної ситуації в регіонах, зокрема на рівні об’єднаних територіальних громад та вжиття дієвих заходів стримування COVID-19;
  • розгортання додаткових ліжко-місць в закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів;
  • збільшення кількості тестувань ПЛР-методом та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу;
  • оновлення маршрутів пацієнтів та їх суворого виконання медичною службою області;
  • контролю за дотриманням критеріїв госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

За добу 20 жовтня в Україні зафіксували одразу два антирекорди: 22 415 нових випадків захворювання на коронавірус і 546 смертей від неї.

Попередній антирекорд за добовою кількістю хворих був зафіксований 3 квітня цього року: за добу 2 квітня зафіксували 20 341 випадок інфікування коронавірусом.

Попередній максимум смертей від ускладнень був зафіксований 19 жовтня: у понеділок після довгих свят зареєстрували 538 летальних випадків.

Найбільша хворих на Covid у цю середу зареєстрували у Житомирській (1 562), Одеській (1 528), Львівській (1 388), Запорізькій (1 355) і Харківській (1 319) областях.

 

Читайте також