Фото: RFI

Дозволяють ходити без масок, бо більшість – вакциновані. Приклад Британії

1zahid.info

В Великобританії пом’якшили протиепідемічні правила. Але – не проти вакцинувати дітей.

Ситуація з COVID-19 в Великобританії стабільна тому, що там більшість населення вакциновано. Про це в програмі «На межі» на «Першому Західному» розповів Денис Угрин, психіатр, який мешкає в Лондоні (Великобританія). За його словами, найкраще в країні вакциновані середній і вищий класи, гірше – маргінальні групи. «Британський уряд робить все, щоб серед цих груп не поширювалась неправдива інформація, в тому числі, з ворожих держав, щоб вони розуміли, що вакцинація – це шлях в майбутнє, а не минуле», – говорить мешканець Лондона.

Також в Британії не має великого зростання захворюваності дітей на ковід. «Ми не бачимо такого великого сплеску. Зате ми маємо позитивну інформацію про кількість дітей в школах, які мають антитіла – їх 10 % і 20% вчителів, відповідно. При цьому, більшість з цих дітей не мали жодних симптомів взагалі. А тих, які мали важкий перебіг – одиниці», – наголошує Денис Угрин.

В той же час питання вакцинації дітей в Британії є дискусійне. «Експертна думка схиляє до того, що краще вакцинувати дітей, аніж не вакцинувати. Але існують також експерти, які говорять, що, можливо, це є недоцільним. Але переважна більшість експертів все-таки є за вакцинацію. Також треба розуміти, що різні частини Великобританії можуть мати різну політику з цього приводу: Англія може мати одну, Шотландія – іншу, Уельс – ще іншу», – зауважує мешканець Лондона.

В Британії також не всі використовують захисні маски. У зв’язку з тим, що більшість населення є вакцинованим, то вимоги до носіння масок у них не є строгі. «Існують певні категорії установ, де маски треба носити: зокрема в транспорті, офісі, в лікарнях, але більшість установ масок не вимагає. Ми, медики, загалом намагаємось показувати добрий приклад і носити маски навіть там, де не вимагають», – додає Угрин.

Читайте також