Фото: Львівська ОДА

Голови МЗС України та Туреччини обговорили у Львові виробництво Bayraktar та співпрацю з «Антоновим»

1zahid.info

Сторони домовилися провести наприкінці січня – початку лютого 2022 року у Києві Десяте засідання Стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини.

Керівники зовнішньополітичних відомств України та Туреччини провели у Львові Дев’яте засідання Спільної групи стратегічного планування. 7-8 жовтня міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу відвідує з візитом Україну на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

«Ми обговорювали сьогодні подальший розвиток військово-технічного співробітництва, зокрема виробництво безпілотників Bayraktar в Україні. Туреччина також цікавиться можливостями українського «Антонова». Ефективність наших літаків була яскраво доведена під час ліквідації пожеж у Туреччині», – зазначив Дмитро Кулеба.

Мевлют Чавушоглу подякував Україні за допомогу в подоланні лісових пожеж у Туреччині влітку цього року: «Ми ніколи не забудемо цю допомогу, яку надала дружня Україна в моїй рідній Анталії та сусідній провінції Мугла».

Сторони домовилися провести наприкінці січня – початку лютого 2022 року у Києві Десяте засідання Стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини. Засідання буде приурочене 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між нашими державами.

Глави МЗС приділили ключову увагу безпековій ситуації в регіоні Чорного моря, зокрема підготовці до проведення в цьому році в Анкарі політико-безпекових консультацій на рівні керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств України і Туреччини у форматі «Квадрига». Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу також обговорили зміцнення співпраці між військово-морськими силами як у двосторонньому, так і в багатосторонньому форматах.

«Ми єдині з Мевлютом у тому, що в Чорному морі потрібно забезпечити баланс безпеки та інтересів. Чорне море не має бути простором для агресивних дій жодної з країн. Україна та Туреччина тісно співпрацюють для досягнення цієї мети», – підкреслив Дмитро Кулеба.

Сторони обговорили подальшу практичну взаємодію в рамках Кримської платформи, домовилися приділити пріоритетну увагу та координувати дії щодо забезпечення прав людини на тимчасово окупованому півострові.

Дмитро Кулеба додав, що сторони також обговорили питання енергетичної безпеки, зокрема у контексті постачання газу.

Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу підписали План консультацій між МЗС України і МЗС Туреччини на 2022-2023 роки, який передбачає обмін досвідом у різних сферах взаємного інтересу.

 

Читайте також