Фото: МОЗ

«Ковідних» ліків не вистачає через бюрократію. Медики пояснили, чому просять родичів купувати їх

1zahid.info

Лікарі розповідають, що не встигають їх закуповувати. Юристи їх виправдовують: держава ускладнила закупівлі.

Не завжди лікарні забезпечують «ковідних» хворих медикаментами. Про це в програмі «На межі» на «Першому Західному» розповів головний лікар 8-ої міської клінічної лікарні міста Львова Василь Трунквальтер.

«Ми не завжди встигаємо замовити певну кількість медикаментів. Не завжди ми вчасно отримуємо фінансування НСЗУ. Якщо хвороба протікає дуже швидко, а в умовах пандемії ми госпіталізовуємо 30 пацієнтів в день, в інших лікарнях ще більше, то розрахувати і швидко забезпечити медикаментами пацієнтів не завжди вдається. Тому інколи ми просимо родичів придбати їх для своїх же рідних», – пояснює лікар. Хоча вважає, що пацієнтів невідкладних станів лікарні мали б забезпечуватись ліками на 100 відсотків.  

Медиків виправдовує юрист і громадський активіст Юрій Танасійчук. За його словами, попри ймовірність зловживання з наявністю медпрепаратів, ліків в лікарнях справді може не бути.

«Частина медзакладів не змогли закупити достатньо медикаментів, оскільки уряд змінив правила закупівлі з тендерних спрощених процедур на інші. І, власне, новий перелік був прийнятий у вересні, а процедури мають певні етапи, вони не можуть відбутись швидко. І це, очевидно, впливає на забезпечення ліками», – пояснив Юрій Танасійчук. На його думку, поки держава чітко не розмежує перелік послуг на: платні і безоплатні – в закладах охорони здоров'я буде виникати патова ситуація з браком медикаментів.

Дискусія в студії програми «На межі» навколо забезпечення хворих медикаментами розпочалась через сюжет програми «Очі» на «Першому Західному», де йшлося про умови перебування «ковідних» хворих у Львівській лікарні швидкої допомоги. Серед різних проблем пацієнти і їх родичі вказували на те, що всі препарати їм доводиться купувати самим, навіть шприци, бинти та фізрозчини. І це при тому, що на рівні держави заявляють, що «ковідні» відділення забезпечені медикаментами повністю.

;t=952s

Читайте також