Фото: Aspi News

Лікарям підвищили мінімальну зарплату до 20 тисяч гривень

1zahid.info

Для фахівців з початковим/першим рівнем вищої медичної освіти «мінімалка» становитиме 13 500 грн.

Кабінет міністрів підвищив мінімальні заробітні плати лікарям та медперсоналу.

Про це йдеться в постанові, яку прийняли сьогодні на засіданні уряду.

Зокрема, мінімальну заробітну плату лікарям, що працюють у державних та комунальних медзакладах повний робочий день встановили на рівні 20 тисяч гривень.

Для середнього медперсоналу (фахівців з початковим/першим рівнем вищої медичної освіти) за таких умов «мінімалка» становитиме 13 500 грн.

Зазначається, що лікарі, які залучені лише до надання первинної медичної допомоги (або фахівців з команди такого лікаря) зможуть отримати підвищені зарплати лише, якщо його обрали понад 70% пацієнтів оптимального обсягу.

Якщо ж лікар чи фахівець працюють неповний робочий день, оплата праці за новими вимогами здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу.

Нагадуємо, Верховна Рада ухвалила бюджет України на 2022 рік у другому читанні та окремо – в цілому. У ньому заклали підвищення «мінімалки» для лікарів заклали до 20 тисяч грн, а середнього медперсоналу – до рівні 13,5 тисяч грн. На це спрямують 2 млрд грн.

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким передбачається підвищення мінімальної заробітної плати для медичних працівників.

Читайте також