Фото: ЛМР

Львів повертає виробнику саджанці, які мали бути висаджені у парках

1zahid.info

Посадковий матеріал не відповідає умовам тендеру.

Львів повертає в Запоріжжя саджанці, які планувалося висадити у міських парках та в Залізничному та Шевченківському районах.

Як заявила начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, запорізьке ПП «Глорія-Тет», яке стало переможцем відкритого конкурсу на постачання Львову саджанців кущів та дерев, доставило місту посадковий матеріал, який не відповідає умовам тендеру.

Фото: ЛМР

Саджанці передбачені для Залізничного та Личаківського районів, а також для міських парків. Їх планували висадити до кінця жовтня. Загальна вартість посадкового матеріалу – понад 3 млн грн.

За її словами, приватне підприємство прислало фури з рослинами, з яких вдалося відібрати для Залізничного району тільки 10% від усього посадкового матеріалу, для Личаківського – 30%., «Зелений Львів» готовий взяти 20%. Це той відсоток посадкового матеріалу, який відповідав тендерній документації.

«По решті саджанців є невідповідності по сортах, є саджанці перерослі, але з нерозвиненим корінням, є з пошкодженнями, є з шкідниками, є з загниваннями. А є і непоганий посадковий матеріал, але вдвічі менший, ніж передбачено умовами тендеру. До прикладу, кущ якісний, але в угоді прописано об’єм контейнера, висота куща, а привезли менший матеріал. Але тоді такий саджанець і коштує вдвічі менше. Тобто, на фото ми бачили одні рослини, а прислали зовсім інші», – сказала Олександра Сладкова.

Щодо забракованого посадкового матеріалу, то його повертають у Запоріжжя.

«Підприємство має його замінити, або ж будемо розривати угоду. Ми радо приймемо якісний та відповідний тендерній документації посадковий матеріал. Зараз дуже хороший час для висадки, планували, власне, зробити це в жовтні, проте, так виглядає, що вже не встигнемо. Але маємо для висадки ще місяць. Наразі з підприємством порозуміння нема і вони погрожують оскаржувати закупівлю», – додала вона.

Також вона додала, що Львів торік уже мав досвід співпраці з ПП «Глорія-Тет». Тоді вони постачали кущі для парку ім.І.Франка і дерева для парку 700-річчя.

«Прислали добрі саджанці, але тільки після того, як ми відмовились від кількох гірших варіантів по фото», – уточнила Олександра Сладкова.

Також посадовиця зазначила, що з місцевими підрядниками працювати простіше.

«Ми приїжджаємо у їх садовий центр, дивимось на рослини, і всі питання можна вирішити оперативно», – зауважила вона.

 

Читайте також