Фото: ptrpbraginsil.dp.gov.ua

На Львівщині вже провели понад 1,5 мільйони щеплень

1zahid.info

У шпиталі імені Митрополита Андрея Шептицького відкрився ще один центр вакцинації населення

Станом на сьогодні на Львівщині заповненість ліжкової мережі закладів, визначених для госпіталізації хворих з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19, становить 50%. Спостерігається відносна стабілізація епідеміологічної ситуації.

Показник вакцинації на Львівщині вже перетнув позначку у 1,5 млн щеплень, понад 600 тисяч осіб провакцинувалися двома дозами, повідомляє пресслужба ЛОДА.

Як зазначила керівник Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, понад 2 600 осіб перебувають у стаціонарах лікарень області, з них 83 пацієнти – під апаратами ШВЛ та 209 – у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії. Найбільше хворих лікуються у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, Центрі легеневого здоров’я та у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні.

Фото: Львівська ОДА

На Львівщині показник вакцинації вже перетнув позначку у 1,5 млн щеплень, понад 600 тисяч осіб провакцинувалися двома дозами.

Наталія Іванченко додала, що сьогодні в шпиталі імені Митрополита Андрея Шептицького, відкрився ще один центр вакцинації населення. Тут спершу вакцинуватимуть вакциною Pfizer, адже вона є найпопулярнішою серед населення.

«Відкриття саме там пункту вакцинації буде додатковим стимулом для здійснення щеплення як для пацієнтів, так і для відвідувачів лічниці. Перебування священнослужителів служитиме переконливішим чинником для осіб, що вагаються вакцинуватися чи ні»,– сказала вона.

Медик зазначила, що щоденно в області працює близько трьох десятків центрів вакцинації населення і все робиться для того, щоб число людей, які провакцинувалися, зростало.

Також вона нагадала про важливість таких карантинних правил, як соціальна дистанція, використання засобів індивідуального захисту та гігієна рук, адже саме такі прості заходи можуть врятувати людське життя.

«Повністю провакциновані особи, які були в контакті з хворим, не підлягають самоізоляції якщо у них немає жодних клінічних ознак хвороби. За ними потрібно встановити медичне спостереження впродовж 14-ти днів і в разі появи симптомів провести лабораторне обстеження. Усі невакциновані контактні особи повинні піти в такому випадку на самоізоляцію та на 5-7 день здати ПЛР або експрес-тест», – проінформувала Наталія Іванченко.

Також вона додала, що як правило в цю пору року починається збільшення захворюваності на ГРВІ.

«Минулого року на Львівщині зареєстрували лише 2 випадки грипу. Цього року таких випадків поки не було, але не виключено, що сезон грипу в цьому році настане», – сказала Наталія Іванченко.

Тому вакцинація проти грипу є також потрібною. Після такої вакцинації має пройти 14 днів для вироблення імунітету. Саме тому варто себе захистити як від коронавірусної хвороби, так і від грипу.

 

Читайте також