Фото: Четверта студія

«Нафтогазу» не вигідно включати гарячу воду в Новому Роздолі, – голова громади

1zahid.info

Управитель теплоенерго в такий спосіб економить гроші. При цьому рівень проплат мешканців за послуги теплопостачання - на рівні 80%

Гарячу воду в Новояворівську і Новому Роздолі не включають спеціально. Про це в програмі «Великі перемовини» на «Першому Західному» заявила голова Новороздільської територіальної громади Ярина Яценко. НАК «Нафтогаз», чиє дочірнє підприємство є управителем Новороздільської і Новояворівської ТЕЦ.

Ярина Яценко каже, що задавала питання про відсутність гарячого водопостачання представникам НАК «Нафтогаз України»: «Нам відповіли, що їм – не вигідно. Вони прораховували,  що в нинішніх умовах ринку, це нерентабельна річ».

 Її слова підтвердив заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та ЖКГ Львівської облдержадміністрації Петро Назар. «На місцях управитель вирішує що запускати, а що не запускати, виходячи із технічного і фінансового стану»,  сказав він.

При цьому Новороздільській громаді, за словами Ярини Яценко, вигідно, щоб в Новому Роздолі подавалась гаряча вода і працювала ТЕЦ, яка її подає. Зараз ТЕЦ не працює, в місті запустили резервні котли. І вже третій рік місто обігрівається цими резервними котлами. «Просто підігрівати воду газом є набагато дорожче тому, що не виробляється електроенергія, яка, відповідно, робить тепло для нашого міста дешевшим, ніж просто підігрів води», пояснює Ярина Яценко. При цьому рівень проплат мешканців за послуги теплопостачання у них  більше 80%.

Голова Новояворівської громади Володимир Мацелюх розповів, що в їхній громаді теж відсутнє гаряче водопостачання. Але керівник НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко пообіцяв йому питання подачі гарячого водопостачання вирішити. «Як тільки вони будуть розуміти, що вони є управителями хоча би на 4-5 років, вони точно запустять гарячу воду в місті Новояворівську», сказав Володимир Мацелюх.  

Нагадаємо, в 2018 році Національне антикорупційне бюро України затримало службовців ТОВ «Енергія-Новояворівськ», «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ «Енергія», які  обслуговували Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ, за підозрою у заволодінні 300 мільйонами кубометрів природного газу на понад 1,4 мільярдів гривень. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, кінцевими бенефіціарами цих компаній є Ярослав і Богдан Дубневичі. Новояворівську й Новороздільську ТЕЦ заарештували і передали Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Остання визначила для них нового управителя – «Гарант Енерго М». Але через те, що  підприємство зірвало опалювальний сезон у містах, АРМА розірвало з ним угоду і  передало управління ТзОВ «Нафтогаз Тепло» – підприємству зі складу НАК «Нафтогаз України».

Читайте також