Наймасштабніший з коли-небудь зафіксованих. Facebook назвала причини збою

1zahid.info

Власник компанії Марк Цукерберг особисто вибачився перед користувачами за масштабний збій.

Зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів стали причиною шестигодинного збою роботи  ресурсів Facebook, Instagram та Whatsapp.

«Наші інженерні групи дізналися, що зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів, які координують мережевий трафік між нашими центрами обробки даних, викликали проблеми, які перервали цей зв’язок.

Це порушення мережевого трафіку зумовило каскадний вплив на способи зв’язку наших центрів обробки даних, в результаті чого наші послуги були зупинені»,зазначається на сторінці Facebook Engineering.

Нагадаємо, перші повідомлення про неполадки в роботі додатків з’явилися після 18:37 за київським часом. На збої в роботі сервісів скаржилися в європейських країнах, в Азії, в Північній і Південній Америці і в Україні.

Зокрема користувачі повідомили про збої в роботі Gmail, Tinder, Snapchat, YouTube, Netflix, Zoom, Viber, Outlook і Telegram. У США почали повідомляти про збої в роботі мобільних операторів T-Mobile, Verizon і AT&T, інтернет-провайдера Spectrum. Проблеми спостерігалися також у банків і авіакомпаній.

Через масштабний збій вартість акцій Facebook до моменту закриття торгів впала на 4,89% в порівнянні з часом їх початку. Сам Цукерберг позбувся більш ніж 6 млрд доларів, хоча, ймовірно, у вівторок подорожчання акцій дозволить йому відіграти втрати, принаймні частково.

У Facebook спробували вручну перезапустити сервери. Для цього компанія направила команду фахівців в один зі своїх центрів обробки даних в Каліфорнії.

Також повідомлялося, що співробітники IT-гіганта не могли потрапити в офіс компанії через те, що у них не працюють електронні перепустки.

Через шість годин робота соцмереж почала відновлюватися.

Сервіс Downdetector, що відстежує функціонування популярних інтернет-ресурсів, назвав збій в роботі соцмережі Facebook наймасштабнішим з коли-небудь зафіксованих.

«Відключення Facebook триває і стало найбільшим, яке ми коли – небудь бачили на Downdetector: більше 10,6 млн повідомлень про проблеми з усього світу», – йдеться в повідомленні, опублікованому в понеділок на сторінці Downdetector в Twitter.

Власник компанії Facebook Марк Цукерберг особисто вибачився перед користувачами за масштабний збій, що стався в понеділок.

«Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger повертаються до онлайн-роботи. Приношу вибачення за сьогоднішній збій: я знаю, як сильно ви покладаєтеся на наші сервіси, щоб залишатися на зв’язку з важливими для вас людьми», – написав Цукерберг на своїй сторінці.

 

Читайте також