Фото: прес-центр ЛДУ БЖД

Недобір молодшого офіцерського складу поповнюють військові кафедри

1zahid.info

В Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності 10-15% випускників військової кафедри йдуть служити на контрактній основі.

В українській армії — недоукомплектування офіцерськими кадрами. Прогалини допомагають заповнювати кафедри військової підготовки. Про це в програмі «Великі перемовини» на «Першому Західному» заявив Ігор Брошко, завідувач кафедри військової підготовки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. П'ята частина випускників їхньої кафедри йде служити на контрактній формі.  

На військовій кафедрі їхнього закладу готують військових пожежників і військових інженерів. Щороку набирають до 100-150 студентів. «В статті 12 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» навчання на кафедрі звільняє від призову на військову службу. Але в деяких випадках вони можуть бути призвані військовим комісаріатом, відповідно до наказу Міністра оборони», — пояснює Ігор Брошко.

Випускники військових кафедр закінчують навчання у званні молодшого лейтенанта запасу. Зарплата молодшого лейтенанта — на рівні 13 тисяч гривень.

Загалом, за словами військового викладача, на Львівщині є три військових кафедри: в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львівському національному медуніверситеті і Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. В 2011 році по всій Україні налічувалось лише 15 кафедр військової підготовки, сьогодні їх — 54.  

Читайте також