Початок опалювального сезону: річні ціни на газ у жовтні не зміняться

1zahid.info

«Львівенергозбут» встановило річну ціну – 8,20 грн за кубометр.

Газопостачальні компанії опублікували жовтневі цінники на «блакитне паливо» для населення – річні базові ціни залишаються стабільними.

Як повідомляє ГазПравда, вони є значно вигіднішими за місячні тарифні плани п’ятий місяць поспіль.

«Як і раніше, залежно від компанії, річна, фіксована ціна «блакитного палива» у вересні коливатиметься від 7,80 до 13,50 грн за кубометр», – йдеться у публікації.

Найнижчі ціни запропонували Агросинтез Трейдінг (7,80 грн за кубометр), Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за кубометр), Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут (7,89 грн за кубометр), а також Газопостачальна компанія Нафтогаз України (7,96 грн за кубометр).

Найвищі ж цінники на газ – 13,5 грн за куб – встановили Чернівецька обласна енергопостачальна компанія, Житомирська обласна енергопостачальна компанія та Херсонська обласна енергопостачальна компанія.

Проте загалом більшість компаній встановила ціни до 9 грн за кубометр. «Львівенергозбут» встановило річну ціну – 8,20 грн за кубометр.

Нагадаємо, що з травня 2021 року по квітень 2022 року в Україні як БАЗОВА діє саме РІЧНА ціна. Її постачальники можуть змінювати лише в бік зниження. І саме на фіксовані ціни споживачів перевели автоматично. Водночас за бажанням люди можуть обрати й інші тарифні плани: місячні чи сезонні.

Зокрема, сезонні тарифні плани передбачають рівномірну оплату, тобто можливість сплачувати за паливо рівними частинами щомісяця.

Вартість кубометра газу при цьому обіцяють однакову до самого кінця опалювального сезону. Таким чином можна уникнути пікового навантаження на сімейний бюджет у найхолодніші зимові місяці, рівномірно розподіливши витрати на решту місяців.

«Утім, деякі ЗМІ помилково інформують людей про сезонні тарифи, як про нові, обов’язкові, які почнуть діяти для всіх автоматично. Насправді ж сезонні тарифи – винятково добровільні, як і місячні. Тобто перейти на них люди можуть лише за власним бажанням», – наголошує ГазПравда.

 

Читайте також