Фото: Rynek kolejowy

Польща планує з 1 жовтня відновити залізничне сполучення з Україною

1zahid.info

Сполучення було припинено 15 березня 2020 року після запровадження заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу.

Польща планує скасувати заборону на залізничне сполучення з Україною з 1 жовтня. Відповідний розпорядження уряд країни підготував 28 вересня, повідомляє Rynek kolejowy.

Сполучення було припинено 15 березня 2020 року після запровадження заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу.

«Укрзалізниця» багато місяців вела переговори з Польщею про відновлення руху. У червні завдяки угоді з Угорщиною, Словаччиною та Австрією українській залізниці вдалося відновити потяги до цих країн. Але польська заборона все ще залишалася незмінною, хоча у розкладі від 13 червня існувало п’ять міжнародних поїздів, що сполучали Польщу та Україну.

У проєкті, який уже підписав прем’єр-міністр Польщі, заборона на відкриття міжнародних залізничних сполучень діє лише між Польщею та Республікою Білорусь. Автори проєкту прямо вказують, що мета проекту – «дати можливість запустити міжнародний пасажирський залізничний транспорт з перетином кордону Республіки Польща на ділянці з Україною (тобто, зокрема, введення в експлуатацію поїздів Українськими залізницями з Київ – Перемишль – Київ)».

До початку пандемії до Польщі рухалося п’ять складів: два швидкісні потяги Київ – Перемишль, Одеса – Перемишль, Київ – Варшава, Львів – Вроцлав і безпересадкові вагони Київ – Вроцлав.

 

Читайте також