Фото: ОП

Президент Зеленський заявив, про підготовку в Україні держперевороту

1zahid.info

За його словами, у це «питання готовий включитися олігарх Рінат Ахметов».

Президент Володимир Зеленський каже, що отримав інформацію про можливу підготовку державного перевороту в Україні і що в це питання готовий включитися олігарх Рінат Ахметов.

Про це глава держави заявив під час пресмарафону 26 листопада, повідомляє Українська правда.

Зеленський каже, що оточення втягує Ахметова в такий процес проти свого народу та президента, в інформаційну війну, мовляв, олігарх уже включився.

При цьому президент сказав, що «не вірить у держперевороти».

Зокрема, за його інформацією, 1-2 грудня в Україні буде державний переворот. Це не тільки агентурна інформація, а і звукова, «де представники з України скажімо так з представниками Росії скажімо так обговорюють участь Ріната Ахметова в державному перевороті в Україні. Що буде залучено мільярд доларів тощо..»

Зеленський додав, що таким чином Ахметова втягують у війну проти держави Україна.

«Вважаю, що він розпочав її, вважаю, що це буде його велика помилка, тому що не можна воювати проти свого народу та обраного ним президента. Вважаю, що це його оточення втягує його в таку війну…

Я щодо цього дуже спокійний, я вважаю, він може про це не знати. Або знати. Я запрошую Ріната Ахметова на Банкову послухати ту інформацію, якою можна поділитися. Або до відповідних органів…

Хочу сказати, що я не Янукович, бігти я нікуди не буду. І не Порошенко на гибелі Небесної сотні, на бульдозер вилазити не буду… Буду в ці дні очікувати всіх, хто збирається. Буду працювати на Банковій», – сказав він.

Президент Володимир Зеленський опосередковано звинуватив олігарха Ріната Ахметова у тому, що його компанії шантажують владу погрозами енергетичної кризи чи відключення опалення.

«Будувати свою державку в середині держави – мені здається, це неправильно і це на все впливає. Це значить, що якщо тебе щось не влаштовує, ти у будь-який момент можеш перекрити кисень державі, тому чи іншому міністерству, сказати як це потрібно, погрожувати, що завтра буде енергетична криза, просто припинити, наприклад, опалення тієї чи іншої домівки або селища.

Ти не маєш права шантажувати суспільство, шантажувати народ України. Навпаки, відповідальними за зрив опалювального сезону повинна бути і держава, і ти – ми ж з тобою разом!

У чому питання? Хтось сказав, що забере власність, що неможна новини, що забере телеканал? Ніхто цього не говорить. Люди просять: будь ласка, будьте великим бізнесом, заробляйте гроші.

А хто що забрав? Усі пишуть, що заробітки Ахметова, наприклад, збільшилися. А те, що я Рінатом Леонідовичем не ділю прибуток, як це робив дехто, – то що поганого?

Все, що я хочу: давайте стабілізувати ситуацію в державі і всі виклики вирішувати разом. Ось про що цей закон», – сказав він.

Раніше повідомлялося, що стосунки між президентом Володимиром Зеленським і олігархом Рінатом Ахметовим почали псуватися після прийняття закону про олігархів, звільнення спікера ВР Дмитра Разумкова і зміни манери спілкування представників Офісу з Ахметовим і його людьми.

Ахметов заперечував, що манера спілкування представників Офісу президента із ним та його людьми погіршила його стосунки з командою Володимира Зеленського, а також те, що його медіа стали більше критикувати владу через це.

19 листопада представники влади, включаючи президента Володимира Зеленського та главу ОП Андрія Єрмака, не прийшли на ефір «Свободи слова Савіка Шустера», на якому мали обговорювати питання «вагнерівців» після публікації документів щодо спецоперації журналісткою Яніною Соколовою.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що представники влади не пішли в ефір телепрограми обговорювати зрив спецоперації щодо «вагнерівців», бо то олігархічне телебачення, а запрошення туди – фейк та хайп.

Президентська партія «Слуга народу» вирішила більше не брати участі в ефірах на каналах олігарха Ріната Ахметова «Україна-24» та «Україна».

Читайте також