Фото: Sobor-svyura.lviv.ua

Реконструкцію Собору Святого Юра планують завершити у 2022

1zahid.info

На сьогодні роботи виконали лише 30%.

Реконструкцію Собору Святого Юра планують завершити наступного року. Розпочали там роботи ще у 2018 році. На сьогодні їх виконали лише 30%. Для продовження реконструкції минулого тижня Львівська обласна рада виділила 15 млн грн.

Про це повідомляє Львівська ОДА.

Загалом. щоб завершити реконструкцію необхідне фінансування у сумі 30 млн гривень, зазначає заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. За ці кошти, які скерували з бюджету області планують впорядкувати подвір’я храму, реставрувати дзвіницю, браму та огорожу, завершити реставрацію митрополичих палат, влаштувати об’їзди капітули.

Як зазначили в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, упродовж 2018-2020 років у Соборі Святого Юра виконали роботи по влаштуванню оглядової тераси, проклали колектор з північної сторони капітули до вул. Озаркевича, здійснили благоустрій території північної і західної сторони капітули комплексу будівель Собору з укріпленням північної сторони набивними палями.

Окрім цього, були замінені громадські санвузли із заміною мереж в приміщенні північної частини капітули.

Архикафедральний Собор Святого Юра – головний греко-католицький собор Львова і Львівської архиєпархії. На його території упродовж століть знаходилася резиденція митрополитів Української Греко-Католицької Церкви. З 1998 року Собор разом належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір’я з двома брамами в подвір’ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).

Читайте також