Фото: ЛМР

Реставратори відновили браму у Львові, на вулиці Лисенка, 36

1zahid.info

Загалом над відновленням працювали брами протягом трьох місяців.

Фахівці відреставрували ще одну історичну металеву браму в будинку на вулиці Лисенка, 36. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Частина декоративних елементів цієї брами була втрачена, а також знищена її нижня частина та були заварені бляхою вікна. Окрім того, раніше ці двері зафарбували чорною фарбою, повідомляє пресслужба ЛМР.

Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

«Стан брами до реставрації був незадовільний. В ній ми замінили нижню частину та засклили вікна. Окремі елементи відновлювали за зразком сусідньої брами. Там поруч є будинок-близнюк», – розповів реставратор Юрій Миколаїшин.

Крім того, майстри відновили автентичний зелений колір цих дверей.

Загалом над відновленням працювали брами протягом трьох місяців.

«Вартість реставраційних робіт становила 54 110 грн. Із цієї суми внесок мешканців – 16 233 грн», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Слід зазначити, що це не єдині двері, відновлені на вулиці Лисенка – Бюро спадщини допомогло відреставрувати двері в подвір’ї будинку на вулиці Лисенка, 5, «плющеву» браму на вулиці Лисенка, 32 та двері з фацетним склом на вулиці Лисенка, 46.

Нагадаємо, програма співфінансування реставрації історичних дверей та брам передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

 

Читайте також