Фото: СІТ

Розслідувачі CIT оприлюднили нові факти стягування військ РФ до кордону з Україною

1zahid.info

Вони згідні з оцінками розвідки, про можливу операцію Росії не раніше початку наступного року.

Міжнародна група журналістів Conflict Intelligence Team (CIT) на своєму сайті оприлюднила розслідування про загрозливе скупчення Росією військ та техніки поблизу кордонів з Україною.

«Варто зауважити, що крім військ до кордонів України, видається, завозять і техніку, до того ж, у кількості, що насторожує, і яку лише з натяжкою можна спробувати пояснити процесом переозброєння наявних частин», – наголошують розслідувачі.

Зокрема, вказується, що до моменту написання попереднього матеріалу (2 листопада) єдиним новим з’єднанням, чию присутність зауважили біля кордонів з Україною, була 4-та танкова дивізія. Тепер же до неї додалися щонайменше інші формування 1-ої танкової армії, а також окремі частини 49-ої і 58-ої армій Південного військового округу. Все це свідчить про скупчення сил приблизно в масштабах цьогорічної весни.

Розслідувачі CIT згідні з оцінками розвідувальних органів, що готовність РФ до можливої операції на українській території буде досягнута не раніше початку наступного року.

Журналісти також оприлюднили фото, відео та документи, які свідчать про транспортування військової техніки до полігонів поблизу східних кордонів України та до окупованого Криму.

Зокрема, з’явилися два відео, на яких видно транспортування ешелонів з БМП-3 та БТР-82 до села Валуйки в Бєлґородській області (23 км від кордону з Україною).

CIT віднайшли відео з TikTok, опубліковане 11 листопада, на якому можна спостерігати завантаження 34-ої окремої мотострілецької бригади та 42-ої гвардійської мотострілецької дивізії в Ставропіллі. Також на ще одному відео з TikTok видно ешелон з танками Т-72Б3.

Водночас, команда журналістів зауважує, що темпи перекидання військ повільніші, ніж у квітні цього року. Проте якщо наявна передислокація та укомплектування військових частин збережуться, то в січні загальна кількість особового складу та техніки російської армії перевищить квітневі показники.

Найбільш показове розміщення військової техніки журналісти зафіксували на полігоні «Погоново» у Воронезькій області.

Conflict Intelligence Team (СІТ) об’єднує незалежних журналістів та дослідників, які займаються відстеженням та моніторингом сучасних воєнних конфліктів. Навесні 2021 року вони також публікували звіти про концентрацію російських військ біля українських кордонів.

Нагадаємо, глави МЗС Німеччини та Франції 15 листопада у спільній заяві після зустрічі з міністром закордонних справ України в Брюсселі підтвердили, що Росію чекають серйозні наслідки у разі нової спроби підриву територіальної цілісності України.

З кінця жовтня 2021-го низка авторитетних американських ЗМІ повідомили, що Росія нарощує війська біля кордонів України.

У Держдепі США стурбовані, що Росія може «повторити помилку 2014 року», а видання Bloomberg написало – США попередили ЄС про ризик нового вторгнення РФ до України.

21 листопада глава ГУР Кирило Буданов заявив«Росія може готувати вторгнення до України на кінець січня: вона планує завдавати ударів з Білорусі, по східних областях, Маріуполю та Одесі.» За його словами, перед вторгненням РФ проводитиме психологічну спецоперацію.

 

Читайте також