Фото: Depositphotos

Санлікар розповів, чи працюватимуть курорти України на новорічні свята

1zahid.info

Кінець грудня буде більш епідемічно спокійним, ніж початок листопада, а деякі області вийдуть із «червоної» зони.

Головний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що гірськолижні курорти працюватимуть для вакцинованих громадян навіть у «червоній» зоні поришення коронавірусу.

Про це йдеться в інтерв’ю головного санлікаря країни Ігоря Кузіна «Інтерфакс-Україна»

За його словами, до Нового року хвиля вже має вийти за територію України. Щодо курортів, то згідно з постановою №1236, яка регулює карантинні обмеження, у нас в «червоній» зоні заборонена робота підйомників, але на вакцинованих  вона не застосовується.

Ігор Кузін додав, що вже почалися розмови з зимовими курортами про режим – яким чином тут забезпечити дотримання вимог протиепідемічного законодавства. Спільна позиція полягає в тому, що забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами на підйомниках складно, тому курорти пропонують певну верифікацію на пункті в’їзду, наприклад на вході в готель або на пункті прокату спортивного спорядження.

«Там турист буде верифікуватися, показувати свої документи про ПЛР-тест або сертифікат, йому на спортивний одяг наклеюють спеціальну наліпку, яка матиме індивідуальний номер і за якою людину можна буде ідентифікувати у випадку спеціальної перевірки. Крім того, буде створена спеціальна база цих номерів.

Зараз опрацьовується механізм для того, щоби не створювалися черги. Він має бути зручним не лише для туристів, а й для тих, хто перевіряє, зокрема для Нацполу», – сказав головний санлікар країни.

 За словами Кузіна, пропрацьовуються також інші пропозиції, але зараз йдеться про те, щоб зимові курорти були безпечними, а для вакцинованих не було жодних організаційних чи логістичних перешкод.

Санлікар додав, що курорти також мають запровадити максимально лояльні і адекватні умови для відпочиваючих.

Він сподівається, що курорти застосовуватимуть якісь інструменти впливу на тих, хто не хоче пред’являти сертифікати: «Гадаю, що для таких людей є напівлегальні курорти, якими вони, напевно, і користуватимуться».

Кузін відзначає, що кінець грудня буде більш епідемічно спокійним, ніж початок листопада, а деякі області вийдуть із «червоної» зони.

Читайте також