Фото: Детектор медіа

Секретар РНБО: Наразі загрози прямого вторгнення РФ в Україну немає

1zahid.info

«Це не означає, що Україна має розслаблятися».

Наразі немає загрози прямого вторгнення РФ в Україну, вважають секретар РНБО України Олексій Данілов і міністр оборони Олексій Резніков.

Про це він заявив в ефірі «Право на владу», повідомляє Українська правда.

 «Загроза в нас, до того часу поки є Російська Федерація, є завжди. Я ні разу не казав, що загроз немає. Мова йде про пряме вторгнення.

Для того, щоб робити вторгнення, мають відбутися певні речі. Цих речей на сьогоднішній день ще нема, чи будуть вони завтра, будемо дивитися, будемо аналізувати. Ми кожного дня займаємося цим питанням.

Де його допомога, на яку він (Володимир Путін) буде, скажімо так, як варіант розраховувати (у Києві)? У нас є наші громадяни, які нікого не чекають, це наша земля, чого він має сюди припертись?», – сказав Данілов.

Міністр оборони Олексій Резніков додав, це не означає, що Україна має розслаблятися, але паніки не має бути, тому що це випробування на національну стійкість нашої країни.

«Ми вже звикли до пересувань військової техніки, озброєння вздовж кордону, залишення танків і наметів, а особовий склад повертається на місця постійної дислокації...

Нас з вами тренують, і не тільки нас з вами: відбувається стрес-тест НАТО, стрес-тест Європейського Союзу – почався він з Литви, продовжується в Польщі», – зазначив Резніков.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда запропонував генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу посилити присутність Альянсу на його східному фланзі.

Канада розглядає можливість посилення своєї військової місії в Україні на тлі скупчення російських військ на кордоні України.

Міжнародна група журналістів Conflict Intelligence Team (CIT) на своєму сайті оприлюднила розслідування про загрозливе скупчення Росією військ та техніки поблизу кордонів з Україною.

Глави МЗС Німеччини та Франції 15 листопада у спільній заяві після зустрічі з міністром закордонних справ України в Брюсселі підтвердили, що Росію чекають серйозні наслідки у разі нової спроби підриву територіальної цілісності України.

З кінця жовтня 2021-го низка авторитетних американських ЗМІ повідомили, що Росія нарощує війська біля кордонів України.

У Держдепі США стурбовані, що Росія може «повторити помилку 2014 року», а видання Bloomberg написало – США попередили ЄС про ризик нового вторгнення РФ до України.

21 листопада глава ГУР Кирило Буданов заявив«Росія може готувати вторгнення до України на кінець січня: вона планує завдавати ударів з Білорусі, по східних областях, Маріуполю та Одесі.» За його словами, перед вторгненням РФ проводитиме психологічну спецоперацію.

 

Читайте також