Затримання ВПК «Вагнер» в Білорусі

Стало відомо, чи ТСК у справі вагнерівців допитає чинного президента

1zahid.info

Натомість на засідання комісії мав би прийти попередній президент Петро Порошенко.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради (ТСК) щодо операції із затримання представників ВПК «Вагнер» не планує запрошувати на засідання чинного президента Володимира Зеленського, бо «ТСК уже комунікував з усіма гравцями у цьому процесі». Натомість комісія чекає у себе попереднього главу держави Петра Порошенка.

Про це народний депутат від фракції «Слуга народу» Святослав Юраш заявив у програмі «Інтерв’ю на Першому Західному».

Зокрема, відповідаючи на запитання, чи члени ТСК планують викликати на засідання комісії чинного президента Володимира Зеленського, Святослав Юраш відповів, що ні. Він пояснив, що не бачить у цьому сенсу, бо справа вивчена на більше ніж 90%: слідча комісія комунікувала з усіма, хто був у цьому процесі, чи виконував накази.

За словами нардепа, на засідання комісії мав би прийти попередній президент Петро Порошенко і розповісти, як він це все ініціював.

Натомість, каже Святослав Юраш, Порошенко проігнорував запрошення ТСК і в той самий час давав пресконференцію у Верховній Раді, де розповів, що нічого не працює: «Напевне він себе вважає надто величним для будь-яких запитань».

Відповідаючи на запитання, чи рішення ТСК може стати підставою для оголошення імпічменту чинного президента, Юраш сказав, що держзрада це чи ні мають вирішувати силові органи і відповідно діяти.

Він додав, що у планах Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради розкопувати інші порушення української суверенності за довгі часи. І не тільки попереднього президента.

«Повірте мені там нароблено і перед ним. За президента, в якого в СБУ і Міноборони були росіяни. За інших президентів, які теж мали свої скандальчики», – сказав він.

І додав, що ТСК буде викривати цих недоторканних людей, які натворили з нашою державою те, що вилилося у втрату Криму та війну на Донбасі

«Може і добре, що стався цей Вагнергейт, тому що це нас закликає до роботи по всіх інших питаннях з нашою історією. Коли Україна була абсолютно зраджена своїми ж лідерами, які вкрали в нас все те, що ми могли мати за 30 років.»

Нагадаємо, 18 серпня 2020 року журналіст Юрій Бутусов написав, посилаючись на свої джерела в правоохоронних органах, що затримання в Білорусі найманців ПВК «Вагнера» ​​нібито було спецоперацією українських спецслужб, яка провалилася через витік інформації з Офісу Президента.

Верховна Рада 19 травня 2021 року створила Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України.

Читайте також