Фото: Pexels

У Львові організують Різдвяні вечері для бездомних та самотніх людей

1zahid.info

Львів'ян закликають допомогти як коштами, так і в організації самої вечері.

У переддень Різдва Христового, 6 січня, о 19.00 год у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб для людей, які не мають домівки, накриють святвечірній стіл. Вони зможуть спільно покуштувати традиційні святвечірні українські страви.

Різдвяна вечеря у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб

«Різдвяна вечеря, як і щороку, складатиметься з традиційних для українського столу страв – це кутя, смажена риба, вареники, борщ, голубці, пампушки, узвар. Розпочнеться вечеря зі спільної молитви, а по завершенні обов’язково будуть колядки», – розповів начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин.

Фото: ЛМР

В організації вечері працівникам Центру традиційно допомагають громадські організації, благодійники та підприємці, за що в установі їм дуже вдячні. Цього року, до слова, благодійники для кожного учасника вечері підготували ще й святкові подарунки. Кожен отримає пакунок, у якому буде зимова шапка, рукавички, шкарпетки та інші необхідні речі.

Різдвяна вечеря у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб відбудеться уже тринадцятий рік поспіль.

Святвечір волонтерської дружини «Майстерня милосердя»

Волонтерська дружина «Майстерня милосердя», яка діє при Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я запрошує львів’ян допомогти організувати два Святвечори для самотніх та літніх людей у Львівському геріатричному пансіонаті.

Фото: ЛМР

«Знаємо, що у геріатричному пансіонаті проживає близько 300 осіб, це не лише літні люди, але й молодь з інвалідністю. Лише приблизно 7% з них хтось відвідує, всі інші є самотніми. Ми сподіваємося, що на Святвечір ці люди отримають родинне тепло, частуючись цими стравами. Ми будемо вдячні кожному благодійнику, який складе свою пожертву. Також можна надати готову продукцію», – повідомила координаторка «Майстерні Милосердя» пані Мирослава Полець.

Номер картки ПриватБанку, за яким можна скласти благодійну пожертву на організацію Святвечорів для потребуючих: 5457 0822 7305 1875, Карвацька Іванна (с.Севастіяна).

Різдвяний обід спільноти святого Егідія

Щороку у Львові 7 січня спільнота святого Егідія влаштовує різдвяний частунок для людей у потребі. Таку акцію організатори проводять вже близько 15 років. Традиційно для потребуючих людей з готують смаколики та подарунки. Однак цьогоріч ініціатива передбачає певні зміни.

Фото: ЛМР

Так, цього року традиційний великий Різдвяний обід для потребуючих мешканців міста Львова відбудеться: у храмі Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175а) о 14.30 год; у храмі Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) о 14.30 год; біля Порохової вежі (вул. Підвальна, 4) о 14.30 год.

«Ми святкуємо Різдво з бідними, щоб підкреслити – Ісус народився у бідній стаєнці. А ці люди свідчать про присутність Христа. Усе, що ми робимо для цих наших друзів, робимо і для Ісуса. Тому в Різдво ми хочемо поставити їх в центр як уособлення новонародженого Ісуса, якого ми приймаємо і вітаємо», – ділиться координаторка спільноти Іванна Синицька.

Цьогоріч організатори запросять понад 300 гостей, але й не відмовлять тим, хто прийде без запрошення.

«Щороку ми готували гостину у приміщенні одного з львівських храмів, де накривали стіл з гарячими стравами, кутею, пампушками та солодощами. Оскільки ми не можемо розмістити таку кількість людей в одному храмі, то ми проведемо два різдвяні обіди у храмах Львова – у церкві Покрови Богородиці на вул. Личаківській та в храмі Архистратига Михаїла на вул. Винниченка. Також – біля Порохової вежі на вул. Підвальній. Ми роздаватимемо людям упаковані гостинці на вулиці. Кожен із учасників також отримає подарунок – теплі речі, солодощі та засоби особистої гігієни», – розповіла організаторка.

До благодійної акції може долучитись кожен охочий. Небайдужі львів’яни можуть допомогти коштами, пожертвувати їжу або приєднатися до самого процесу підготовки – пакувати подарунки, готувати смаколики та роздавати їжу. Організатори потребують допомоги волонтерів і в сам день Різдвяного обіду – 7 січня.

Контакти координаторів ініціативи:

  • 0672845077 – Лариса Шидловська
  • 0679532155 – Іванна Синицька

Вифлеємська гостина в УКУ

Щороку 6 січня в УКУ проводять різдвяну вечерю для самотніх й бідних людей. Цьогоріч відбудеться вже 27-ма Вифлеємська гостина. Організовують акцію працівники та студенти навчального закладу. Організатори просять підтримати ініціативу, долучившись до збору коштів, та стати волонтерами.

Фото: УКУ

«Вифлеємська гостина – це родинна зустріч, яка єднає людей. Адже гості, які прийдуть на спільну зустріч, потребують цього спілкування. Щоб не залишити бідних у Різдво самотніми, ми радо їх запрошуємо розділити спільну вечерю та радість свята», – говорить Роман Хмизюк, референт деканату з душпастирських справ.

Різдвяна акція розпочнеться зі святкового богослужіння о 13:30 в університетському храмі святої Софії – Премудрості Божої. Опісля гості перейдуть до Трапезної УКУ, де розпочнуть різдвяну вечерю й коляду. Організатори готують пакунки з продуктами, які роздадуть бідним й хворим, що не змогли прийти на гостину.

«Започаткували традицію студенти Богословської Львівської академії, коли ще діяв заклад. До карантину Вифлеємську гостину для бідних проводили на одному із корпусів УКУ на вулиці Хуторівка і запрошували більшу кількість людей. Однак задля дотримання карантинних вимог, гостину перенесли в корпус на вулиці Козельницькій (Трапезна УКУ)», – додає Роман Хмизюк.

На вечерю очікують приблизно 150 осіб. Святкову гостину для бідних спонсорують жертводавці УКУ та охочі містяни. Однак організатори ще не зібрали потрібної суми. Долучитися до акції можна грошовою пожертвою, перерахувавши кошти на картку 4441 1144 2563 3045 (Роман Хмизюк). Щоб стати волонтером у Вифлеємській гостині, телефонуйте за номером +380 98 0581886 (Євгенія Фау).

 

Читайте також