Фото: Факти

У МОЗ роз’яснили, у яких випадках ще видаватимуть паперові лікарняні

1zahid.info

Паперові листки непрацездатності видаватимуться до 1 лютого 2022 року.

З 1 жовтня Україна перейшла на е-лікарняні. Однак паперові листки непрацездатності ще видаватимуть, правда в окремих випадках.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, паперові листки непрацездатності видаватимуться до 1 лютого 2022 року у випадках, якщо:

  • Листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 року, потрібно продовжити чи закрити;
  • Сплив час (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності – головний лікар закладу;
  • У зв’язку з усиновленням дитини протягом двох місяців з дати народження, зазначеного в свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та цього свідоцтва про народження;
  • Виникнуть технічні проблеми при передачі даних між ЕРЛН та ЕСОЗ, що призводять до неможливості формування електронного листка непрацездатності більше ніж протягом семі днів з дати створення МВТН – до усунення таких проблем (помилок).

У МОЗ також наголосили: пацієнтам не потрібно друкувати е-лікарняний та надавати роботодавцю будь-які паперові підтвердження хвороби.

«Ви маєте повідомити про відкриття е-лікарняного свого роботодавця будь-яким зручним обом способом, наприклад, телефоном.

Всю необхідну інформацію про Ваш е-лікарняний роботодавець зможе побачити у своєму Електронному кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду України», – йдеться в інформаційній довідці міністерства.

Зазначається, перевірити інформацію про е-лікарняний можна на сайті Пенсійного фонду України.

Потрібно зайти у розділ «Застрахованим особам» і натиснути на іконку «Дані з Електронного реєстру листків непрацездатності» в особистому кабінеті.

У додатку «Дія» документ відображатися не буде, але за допомогою застосунку можна буде перевірити, чи вам сформували лікарняний.

Для цього на порталі «Дія» необхідно буде ввести номер запису про сформований медичний висновок та інформацію про особу, яку потрібно ідентифікувати.

Читайте також