Фото: Укрзалізниця

«Укрзалізниця» озвучила, які документи потрібно мати для подорожей після 21 жовтня

1zahid.info

Провідники перевірятимуть пасажирів на наявність сертифікатів про щеплення у паперовому, або електронному вигляді.

З 21 жовтня в поїздах міжобласного сполучення провідники під час посадки будуть перевіряти, чи є у пасажирів сертифікат про вакцинацію.

Як заявив керівник пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Перцовський, обмеження стартуватимуть 21 жовтня. Всі пасажири, які мають квитки на 21 жовтня і далі вже мають дотримуватися нових правил, повідомляє Українська правда.

Ці обмеження поширюються на далекі міжобласні пасажирські сполучення. Всі пасажири, які подорожують в приміському сполученні, продовжують рухатися в звичайному форматі. Потрібно дотримуватися маскового режиму.

«При посадці провідник перевірятиме окрім паспорта і квитка документ з того переліку, який зазначено в постанові Кабміну. Провідники перевірятимуть пасажирів на наявність сертифікатів про щеплення у паперовому, або електронному вигляді (для жовтої зони достатньо, якщо є відмітка про отримання однієї дози, якщо це червона зона, то потрібно мати повний курс вакцинації – дві дози).

Якщо сертифікату немає у пасажира, то достатньо мати підтвердження про проходження ПЛР-тесту, або експрес-антигентесту, який зроблений не пізніше як за 72 години до подорожі», – зазначив він.

Перцовський додав, що «Укрзалізниця» планує розгорнути на вокзалах лабораторії, що будуть надавати послуги тестування за «доступною ціною». Він також повідомив, що залізниця звернеться до МВС з проханням забезпечити контроль за дотриманням нових карантинних обмежень.

За словами керівника пасажирського напрямку, ті люди, які вже придбали квитки ще встигають до 21 жовтня пройти тестування на коронавірус, або ж в разі відмови від поїздки можуть здати квитки «Укрзалізниці» і отримати відшкодування.

Дітям до 18 років не потрібно мати документи про вакцинацію, або тестування. Ті ж, хто має протипоказання до щеплення, може зробити ПЛР-тест, або експрес-тест.

Перцевський також повідомив, що у випадку відсутності необхідних документів щодо вакцинації чи тестування провідники можуть не допустити пасажира у поїзд.

На засіданні Кабінету міністрів 11 жовтня посилили правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки – з 21 жовтня усі пасажири та водії міжрегіональних перевезень повинні мати негативний ковід-тест або щеплення.

Читайте також