В департаменті охорони здоров'я пояснили, чи можна щепитися після ковіду

1zahid.info

В Україні також можуть запровадити введення бустерної (третьої) дози вакцини.

Якщо людина перехворіла на коронавірус, особливо у важкій формі, вона повинна надалі захистити себе. Власні антитіла можуть захищати протягом короткого періоду часу, але якщо ми говоримо про формування стійкого імунітету, то його забезпечує лише вакцина.

На цьому наголосив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

За його словами, згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з вакцинації України, щепитися після одужання можна, але не раніше 28 днів від початку хвороби.

«Всі ми маємо доступ до різних джерел інформації в інтернеті, але давайте будемо вчитися ними правильно користуватися. Не кожен сайт чи ресурс подає правильну інформацію. Одразу після хвороби можна вакцинуватися. Єдиним протипоказанням до вакцинації є чутливість до певних компонентів вакцини», – зазначив Орест Чемерис.

Він також додав, що найближчим часом в Україні можуть запровадити введення бустерної (третьої) дози вакцини. На разі у Міністерстві охорони здоров’я визначають необхідність такого запровадження.

Нагадаємо, як зазначав раніше Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині, навіть високий рівень антитіл не є протипоказом для вакцинації. Також вакцинація рекомендована при наявності хронічних захворювань, адже у людей з такими захворюваннями ослаблений імунітет, який більш схильний до інфекційних хвороб, в тому числі, і до коронавірусу.

 

Читайте також