Фото: Армія Inform

В Україні нині вшановують День пам’яті жертв Голодоморів

1zahid.info

Сьогодні, о 16.00 годині, − загальнонаціональна хвилина мовчання.

День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій вшановують в Україні щорічно, у четверту суботу листопада. Цього року він припадає на 27 листопада.

День пам’яті жертв Голодоморів був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом. Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього».

Дані науково-демографічної експертизи вказують на те, що загальна кількість людських жертв від Голодомору-геноциду 1932–33 років становить близько 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених перевищують 6 мільйонів.

Сьогодні, о 16.00 годині, оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», під час якої українці несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні. 

О 16:01 заплановане звернення президента.

До Дня пам’яті жертв Голодомору, у Львові виплатять одноразову матеріальну допомогу людям, які пережили Голодомор 1932−1933 років. Цього року її отримають 66 осіб, які мешкають у Львівській МТГ. Їм виплатять по 1 000 грн.

 

Читайте також