Фото: Інтерфакс-Україна

В Україні розширили перелік ліків від COVID-19 – додали «Ритонавір» і «Молнупіравір»

1zahid.info

Це дозволить оперативно вести перемовини зі світовими виробниками щодо поставок лікарських засобів.

Кабінет міністрів розширив перелік медикаментів, які застосовуються для лікування COVID-19. Зокрема, до списку додали експериментальний препарат «Ритонавір» від компанії Pfizer і таблетки «Молнупіравір» від Merck.

Про це йдеться на урядовому порталі.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це дозволить оперативно взаємодіяти та вести перемовини зі світовими виробниками щодо поставок лікарських засобів із високою ефективністю, та які перебувають на фінальних стадіях досліджень.

«Адже коли препарати виходять на ринок, виробники, як правило, вже мають домовленості на поставки ліків до інших країн», – зазначив прем’єр.

Фото: Кабмін

Крім того, Уряд затвердив порядок використання 150 млн грн субвенції місцевим бюджетам на закупівлю кисневих станцій. За словами Дениса Шимгаля, відповідна програма спрямована на те, щоб збільшити кількість ліжкомісць із централізованою подачею кисню.

Препарат Lagevrio («Молнупіравір»), розроблений компаніями Ridgeback Biotherapeutics та Merck Sharp&Dohme (MSD), перешкоджають реплікації коронавірусу, повідомляє Українська правда.

Раніше Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило використання препарату «Молнупіравір», а 4 листопада Велика Британія стала першою країною у світі, яка дозволила його.

Серед пацієнтів, яких лікували «Молнупіравіром», лише 7,3% були госпіталізовані впродовж 30 днів після зараження COVID-19.

Препарат для профілактики COVID-19 «Ритонавір» (PF-07321332) виробництва Pfizer вже почали тестувати в Україні.

Його потрібно буде компонувати з іншими препаратами для лікування ВІЛ-інфекції.

Нагадаємо, у Pfizer заявили, що їхня нова пігулка PAXLOVID на 89% знижує ризик госпіталізації та смерті через COVID-19.

Читайте також