Фото: DW

Закриття шкіл – не оптимізація, а покращення освіти, – експерт «Інституту суспільних ініціатив»

1zahid.info

Експерти від освіти вважають, що керівники громад мають пояснювати своїм мешканцям суть і наслідки реформ

Мешканці погано сприймають оптимізацію і реформу освіти, бо є погане інформування і не має розуміння керівництва громад, що їм потрібно робити. Про це в програмі «Дискусія» на «Першому Західному» розповів голова правління ГО «Інститут суспільних ініціатив» Тарас Репицький.

На його думку, і Міністерство, і обласний департамент освіти має доносити до людей для чого потрібна оптимізація. «Перш за все, це якість освіти. Якщо порівняти міське населення, і сільське, то різниця майже в 2,5 рази в контексті олімпіад і ЗНО. Це трагедія. І тому треба пояснювати для чого ця оптимізація. Передовсім, розмовляти з вчителями, бо вони, як лідери думок в селі, будуть говорити: «Закриють школу - зникне село». Потрібно працювати з ними, пояснювати їм, що буде далі», - говорить експерт.

Депутатка Львівської обласної ради Іванна Герус підтверджує, що в голів громад не має бачення, що робити з освітньою мережею. «Будьмо відверті, якщо ми хочемо, щоб дитина отримала якісну освіту, а не ходила в школу, в якій всього 15 дітей – треба щось робити. В якихось громадах треба об’єднатись і, наприклад, робити черговість того, хто довозить дітей чи хто забирає», – вважає Іванна Герус.

Нагадаємо, цього року на Львівщині внаслідок оптимізації закрили 50 шкіл і 17 понизили в кваліфікаційному рівні.

Читайте також