Фото: Xinhua/Eyevine/East news

Зеленський планує підписати «промисловий безвіз» на саміті Україна-ЄС через рік

1zahid.info

Розпочалися перемовини про оновлення митних тарифів і перегляд поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Президент Володимир Зеленський розраховує підписати угоду про «промисловий безвіз» на наступному саміті Україна-ЄС через рік.

Як повідомляє «Європейська правда», про це глава держави заявив після завершення саміту в Києві.

«Починаємо розмову про оновлення митних тарифів і перегляд поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Є рух до дуже важливого для України промислового безвізу. Вже на наступному саміті Україна-ЄС ми прагнемо підписати цю угоду», – сказав Володимир Зеленський.

Президент Зеленський додав, що почався діалог з Європейського зеленого курсу. «Ми готові спільно з ЄС рухатися до кліматичної нейтральності», – сказав він.

Угода АСАА (Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції), яку спрощено називають «промисловим безвізом» – це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейським нормам, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента ЄС), який може отримати цей сертифікат.

Нагадаємо, на початку червня ЄС презентував попередній звіт і рекомендації для України щодо «промислового безвізу», вказавши на досягнутий прогрес і недоліки, які ще потрібно виправити.

Другий етап попередньої оцінки буде зосереджений на імплементації проаналізованого українського законодавства. Після цього відбудеться офіційна оцінка та переговори про укладання Угоди АСАА.

Читайте також